Burun Estetiği Öncesi Ve Sonrası Görünüm

0

Burun Estetiği Öncesi Ve Sonrası Görünüm

Günümüzde estetik cerrahi aldı başını gitti ve hemen her alanda çok farklı nedenlerden dolayı değişik estetik uygulamalar yapılıyor. Bunlar arasında en sıklıkla yapılanlardan bir tanesi de burun estetiği. Burun estetiği öncesi ve sonrası görünüm hangi amaçla yapılırsa yapılsın ciddi farklılıklar gösteriyor. Ama bu görünüm hemen estetik sonrası değil belli bir müddet sonra oluyor.

Burun Estetiği Yaptırılmasının Nedenleri

Burun estetiği yaptırılmasının çok değişik nedenleri olabilir. Bu nedenleri adım adım ifade etmek gerekir ise şunlar söylenebilir:

  • Burun estetiği yaptırılmasının en temel nedeni, ilk akla gelen elbette estetik amaçlı olarak yapılan burun operasyonlardır. Kişi kendi görünümünü beğenmediği için rinoplasti adı verilen bu uygulamaya başvurarak çok daha güzel bir buruna sahip olabilmektedir.
  • Burun yapısının içinde et vb. olgular olması ve bu durumun kişinin gerek burun sağlığını gerek genel yaşam kalitesini etkilemesi böyle bir operasyonun yapılmasını zorunlu hale getirebilmektedir.
  • Yaşanan bir trafik kazası, kişinin burnunda çarpışma, düşme vb. nedenlerden dolayı oluşan deformasyon, kırık vb. durumlarda da burun estetiği yapılabilmektedir.

Burun Estetiği Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Üstte yer alan bu bilgileri verdikten sonra burun estetiği öncesi ve sonrası olan durumlar ile ilgili de bilgi vermek gerekir ise şunlar ifade edilebilir:

Burun estetiği yaptırıldıktan sonra bir hafta yapılma gerekçesi ne olursa olsun burun bandajlı olduğu için kişinin yaşam rutininde bazı duraksamalar olmakta ve kişi bir hafta boyunca işine gidememektedir. Yine bir hafta boyunca dikkat edilmesi gereken en temel hususlardan bir tanesi buruna su değmemesi gerekliliğidir ki kişi bu dönem zarfınca yüzünü ce saçını yıkayamaz. Bunun yanında yine bir hafta boyunca denize, havuza, kuru olmakla beraber saunaya girilmesi yasaktır.

Spor yapan kişilerin 3. Günden sonra hafif hafif spora başlaması gerekir. Güneşe çıkarken ise mevsim fark etmeksizin 6 ay boyunca en az 50 koruma faktörlü olan güneş kremi sürülerek sokağa çıkılmalıdır.

Toplamda bir ay müddetince sokağa güneş gözlüğü ile çıkmak ve ağır kaldırmamak gerekir. Öncesinde ise kan sulandırıcı aspirin gibi ilaçların bir hafta öncesinden bırakılması gerektiği unutulmamalıdır. Burun estetiğinden 2 hafta önce sigara kesin bir biçimde bırakılmalı, estetikten sonra dört hafta kadar da içilmemelidir.

 

Leave A Reply