Ameliyatsız burun estetiği Mümkün mü?

0

Ameliyatsız burun estetiği Mümkün mü?

Burun estetiği denilince hep ağır bir operasyon akıllara gelir. Kişinin yüzü şişer, gözaltları morarır. Bundan dolayı ihtiyacı olanlar dahi burun estetiği yaptırmaktan çekinir. Ameliyatsız burun estetiği mümkün olup burun köprüsüne yapılan dermal dolgu uygulaması olarak gerçekleştirilir. Düz burun köprüsünden hoşnut olmayıp daha yüksek burun köprüsü oluşturmak isteyenlere uygulanmaktadır. Güvenli ve etkili bir yöntemdir.

Ameliyatsız burun estetiği

Yüz bölgesindeki milimetrik kusurlara, küçük dokunuşlarla muhteşem bir değişiklik meydana getirilir. Burnunda çok büyük değişiklik istemeyenlere uygulanan bir yöntemdir. Radikal bir değişim olmadan dolgu yapılarak kontür düzenlemesi yapılarak değişime yardımcı olunur. Yarım yüzyıldır birçok sağlık alanında ve özellikle medikal estetik uygulamalarında kullanılmıştır. Denenmiş ve güvenilir bir yöntem olduğundan sürekli kullanılmaktadır.

Ameliyatsız Burun Estetiği sonrası

İçerisinde hyaluronik asit başta olmak üzere pek çok faydalı içeriğin bulunduğu dolgu cilt alt dokusuna sıvı şekilde enjekte edilerek ameliyatsız burun estetiği gerçekleştirilir. Dolgu uygulamaları doğuştan burun ucu düşüklüğü, kontür sorunu, kırışıklık ve hacim kaybı yaşayan ciltlerde sorusuzca yapılır. Burnunda ve yüzünde büyük bir değişim istemeyenlerin tercihidir.

Malum olduğu üzere burunda yapılan radikal değişimler yüzü büyük oranda etkilemektedir. Cerrahi operasyonların riskini almak istemeyenler için son derece konforlu bir işlemdir. Ameliyat olmadığı için hastanede kalma durumu yoktur. Uygulamanın gerçekleştirildiği kişi anında sosyal hayatına geçiş yapar. İyileşme süreci, zamanı gibi bir durum söz konusu değildir. Morluk ve ödem yaşanmadığı için problemsizdir.

Ameliyatsız burun estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiğinin avantajları

Hafif kalkık bir burun isteyenler, profil görüntüsünden şikayetçi olanlar ve cerrahi müdahale istemeyenler tarafından tercih edilen ameliyatsız burun estetiği diğer operasyonlara göre oldukça büyük avantaj taşımaktadır. Avantajları arasında:

  • Küçük dokunuşlarla yeni bir yüz ve burun profili kazanılmaya yardımcı olur
  • Cerrahi operasyonların birçoğu komplikasyon riski taşır. Kesisiz olduğundan dolayı bu teknikte böyle bir risk yoktur.
  • Burnunda eğrilik olanların eğriliği kamufle edilerek az fark edilir hale getirilir.
  • Yaklaşık 10 dakika süren pratik bir yöntemdir.
  • Operasyonla yapılan estetiğin kusurları düzeltilebilir.
  • Burun ucu kaldırılır.
  • Burun dudak, alın ve burun kanatlarının görüntüsü güzelleştirilir.
  • Burnun sırtı düzleştirilip forma sokulur.
  • Daha rahat nefes alabilmeyi sağlar.

Leave A Reply