Burun Ameliyatı Sonrası Doktor Kontrolü Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

0

Burun ameliyatı günümüzde insanların çok fazla tercih ettiği bir ameliyat türüdür. Burun estetiği ameliyatları kolay gerçekleştirile bilen ayrıca ağrısız bir şekilde günümüzde uygulanan bir sistemdir. Ancak her ameliyatta olduğu gibi burun ameliyatların dada doktor kontrolü çok önemlidir. Burada önemli olan doktor kontrollerini aksatmamak ve ilk bir ay randevuları günü gününe takip etmektir.

Burun ameliyatı sonrasın da hastalar hemen evlerine gidebilirler. Ayağa kalkmalarına herhangi bir engel bulunmamaktadır. Ancak hastanede tercihen bir gün kalabilir. Burun ameliyatı sonrası belirli günler belirli haftalar sürekli kendinize dikkat etmeli ve doktorunuza gözükmelisiniz. İlk üç gün göz çevrenize buz tedavisi uygulamalı ve morukların artmasını engellemelisiniz. Daha sonra ilk beş gün sakin ve dinlenerek geçirmek hasta bakımından önemli bir süreçtir.

Burun ameliyatının onuncu gününde ise burun üzerinde ki atel ve burun içi silikon alınacaktır. Bu işlemler sırasın da fazla acı duymayacaksınız. Burun içi silikonları alındığı halde hala nefes almada zorluk yaşayabilirsiniz. Bura süreç normal bir süreçtir. Zamanla nefes alma problemi ortadan kalkacaktır. Ameliyat sonrası deniz suyu spreyi kullanımında hastayı oldukça rahatlatmaktadır. Deniz suyu spreyinin her iki burun deliği nede sıkılması gerekmektedir. Ameliyat sonrası ikinci hafta doktora gidilir. Daha sonra birinci ay üçüncü ay altıncı ay ve bir sene olarak randevu tarihleri verilir ve düzenli bir şekilde doktor kontrolleri devam ettirilmelidir.

Leave A Reply