Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Oluşabilecek Komplikasyonlar

0

Burun estetiği ameliyatı yaptırılırken estetik yaptıran hastanın güvenilir, uzman ve işinin ehli cerrahlarca yapılması oluşabilecek herhangi bir komplikasyonların önüne geçmede en önemli faktördür. Başarılı bir estetik işlemi komplikasyonların önüne geçecektir.

Bunun içinde deneyimli cerrahlar ve uzman kişiler, estetik işlemine başlamadan önce size ön muayenede bulunarak nasıl bir tedavi yöntemi oluşturacağını bilir. Ve süreci başarıyla ilerletmesinde size ayrı bir güven oluşturur. Oluşabilecek herhangi bir komplikasyonda ikinci bir müdahalenin nasıl sonuçlar doğuracağını bilir. Genelde saç ekimi sonrasında oluşan riskler gibi bu operasyon sonrasında da riskleri göz önünde bulundurarak oluşabilecek herhangi bir burun kanaması, enfeksiyon ya da anestezi ile ilgili sorunları anında müdahale etme öngörüsünde olacaktır. Hastanın estetik işleminden sonra 3-5 günlük süre içerisinde eğer uzman doktor muayene sonrasında, gerekli gördüğünde tamponu çıkaracak ve hastanın nefes alma ve günlük aktiviteleri daha memnun kalacağı bir şekilde yapmasına sebep olacaktır.

Bu süreç içerisinde hasta çok temkinli davranmalı uzmanların tavsiyelerine uyarak nasıl bir süreç geçirmesi gerektiğini bilmesi gereklidir. Herhangi bir beklenmeyen durum oluştuğunda hemen doktoruna başvurarak gerekli müdahalenin yapılmasını talep etmelidir. Böylelikle komplikasyon oluşmasının önüne geçmek için bütün avantajları değerlendirir.

Liposuction sonrasında da olduğu gibi burada da doktorunuz sonraki süreçlerde  3-6-12 aylık dönemlerde sizlere moral ve motive anlamında destek verecek ve gerekli gördüğü tedavi yöntemlerinde uygulayacaktır. Burada hastanın komplikasyon oluşmaması için bilmesi gereken yöntemler vardır. Ameliyat sonrasındaki süreçlerde plastik alçılara dikkat ederek göz kapağının altındaki flasterleri mümkün mertebe ıslatmamaya ve çıkartmamaya çalışmalıyız. Estetik sonrasında hastanın çenesine baskı uygulayacak ağır ve sert yiyeceklerden uzak durmalı.

Uyku ve günlük dinlenme süreçlerinde hasta başının altına yastık biçiminde hafif dik şekilde pozisyon alması gereklidir. Aynı zamanda uzman doktorunuzun tavsiyeleri dışında ağrı kesici gibi ilaç kullanmamalıdır. Bulunduğunuz bölgenin iklimsel şartlarını göz önünde bulundurarak sıcak ve soğuk hava şartlarına dikkat edilmelidir. Estetik yapılan bölgenin iyileşme sürecinde giyinmesi öngörülen kıyafetlere dikkat ederek operasyon yapılan bölgeye dikkat etmemiz sürecin başarılı ve sağlıklı şekilde atlatılmasına katkıda bulunacaktır.

Leave A Reply