Burun estetiği ameliyatı süreci

0

Burun estetiği ameliyatı süreci

Burundaki kıkırdak ve kemikte var olan problem neredeyse, o alan ameliyat edilmektedir.Kemik ve kıkırdaklar, istenilen görünümü vermek üzere küçültme yada ilaveler yapılabilir. Burun iyileşirken hedeflenen görüntünün oluşması için burun üzerine atel, içine ise ortası delik silikon tampon kullanılır. Cerrah ile Burun estetiğinde tampon nasıl yapılır konusu ameliyat öncesi konuşulabilir

Tüm yönleriyle burun estetiği

İnsanlar burunlarını beğenmedikleri için, buruna gelen darbelerden, kaza sebepli deformasyonlardan ya da nefes alamama gibi sebeplerle burnunun görüntüsünü düzelttirmek üzere plastik cerrahlara başvurmaktadır. Burundaki şekil bozukluğunu düzeltmek için yapılan cerrahi işlem burun estetiğidir.

Burun ameliyatında tampon kullanımı

Burun ameliyatları sonrası tampon ameliyatın türüne göre kullanılabilir ya da kullanılmayabilir. Burnun istenilen şekilde ve düzgün iyileşmesini, dokuların oturmasını sağlayan kalıp işlevindedir. Ameliyatın bir tür garantisidir. Burun estetiğinde tampon nasıl yapılır diye merak edenler için şu şekilde açıklanabilir; burun içinde ileri düzeyde burun eti şişliği olan hasta için esnek yapılı, içi oluklu silikon tampon kullanılmaktadır. Bu silikon nefes almayı zorlaştırmaz ve acıtmadan çıkartılır. Eriyen ve erimeyen tampon türleri vardır. Sıklıkla kullanılan silikon tampondur. Tampon ameliyat yapılan bölgede kan pıhtısı birikmesi riskini önlemek üzere kullanılmaktadır.

Burun estetiğinde tampon nasıl yapılır endişesini taşıyanlar için bir alternatif bulunmaktadır. Gelişen teknoloji ile burun ameliyatları sonrası tampona gerek olmayabilir. Tampon kullanılmadan yapılan ameliyatlarda; gözaltında morarma, yüzde şişme olmaz, ameliyat sonrası dönem rahat geçirilmektedir.

Burun estetiği ameliyatı sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Burun estetiğinden sonra iyileşme zaman almaktadır. Doktorun önerileri azami yerine getirilmelidir. Verilen ilaçlar düzenli kullanılmalı, baş yüksekte tutularak ve sırt üstü yatılmalı, bol sıvı tüketilmeli, bir süre sulu gıda tüketilmeli, ağır, yorucu hareketlerden, darbeden, kalabalık ortamlardan korunmalı, üst dudak fazla yukarı kaldırılmamalı, güneşten korunmalı, uzun bir süre gözlük kullanılmamalı, ameliyat sonrası halsizliğin geçici olduğu bilinmelidir.

Tamponlar çıkarıldıktan sonra, dikkatlice kulak temizleme çöpü ve su ile temizliği yapılabilir. Bir süre hapşırmak, sümkürmek dikkatlice;  eğer hapşırmak gerekirse ağız açık yapılmalıdır. Burun spreyi, damlası gibi ilaçlar kullanılmamalıdır. Gerekli doktor kontrolleri ihmal edilmemelidir. Dikkatli ve özenli davranılması halinde operasyonun tam başarısı ve hasta memnuniyeti sağlanmış olacaktır.

 

 

Leave A Reply