Burun Estetiği Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyarız?

0

Kadın erkek fark etmeksizin görüntüsünden memnun kalmayan kişiler, özgüven problemi ile psikolojik olarak sorunlar yaşayabilmektedir.  Kadınlar makyaj hileleri ile biraz da olsa kapatabildikleri gibi tamamen bu durumdan kurtulmak isteyenler de çoğunlukta. Ameliyat sonrası burun estetiği ile hayatının değişeceğini düşünen kişiler de azımsanmayacak kadar çok. Güzel bir buruna sahip olmak güzel bir yüzün tamamlayıcısıdır. Bu durum kişiyi sosyal açıdan kendisine güveni tam, yüzünden memnun olmalarını sağlayacaktır. Estetik açıdan beğenilmeyen burunlar olduğu gibi burunun asıl işlevi olan nefes alma problemleriyle ilgili de sorunlar olabilmekte ve estetik cerrahın kapısı çalınmaktadır. Aynı zamanda yaşanan bir kaza vb. gibi durumlar neticesinde burun kemiğinin kırılması da ameliyatı kaçınılmaz hale getirebilmektedir.

Popüler Bir Ameliyat: Burun Estetiği

Günümüzde burun estetiği, yapılan estetik ameliyatların başında gelmektedir. Yüzün tam ortasında olması denge oluşturması bakımından konumu ne kadar önemliyse de cerrahlar için zor bir ameliyat olduğu kabul edilmelidir. Yüzün yapısına uygun olarak düzgün şekillendirilmesi de uzmanlık gerektirmektedir. Ameliyat sonrası burun estetiği ilk olarak, burun fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesi, sonrası güzellik ve estetik görünüm hedeflenmelidir.  Her zaman için önce sağlık diyoruz…

Ameliyat sonrası burun estetiği beklenen görüntüyü karşılamak adına oldukça önemlidir. Kendisini güvenilir bir uzmanın eline teslim etmek da bu işi yapanları araştırıp bu ameliyatı geçiren, deneyimleyen kişilerden fikir almak ve faydalanmak bu sürece dahildir. Kişilerin tavsiyeleri alınmalı ona göre de bir program yapılmalıdır.

Ameliyatı Yapacak Cerrahı Nasıl Seçmeliyiz?

Öncelikle ameliyatı yapacak hekime güvenmekle başlar mevzu. Konusunda başarılı, bilgili ve deneyimli olması tercih sebebi olmalıdır. Hekimin hastayı anlaması ve hastanın isteği doğrultusunda onu bilgilendirmesi gerekmektedir. Ameliyat öncesi hazırlık aşaması, ameliyat boyunca yaşananları ve sonrasında yaşanacakları da hastaya aktarması, hastanın bu süreci daha kolay geçirebilmesi için oldukça önemlidir. Hekim ameliyat sonrası burun estetiği hastanın tam da isteyeceği bir sonuç olmalıdır. Bilgisayar ortamında ameliyat sonrası öngörülen görüntüsünü görmesiyle hayalinin örtüşmesi gerekmektedir.

Burun estetiği ameliyatına ihtiyaç duyulan durumlar;

  • Kişinin görüntüsünden estetik anlamda hoşnutsuzluğu
  • Burunun büyük olması
  • Burunun küçük olması
  • Burunun kırık olması
  • Burunun eğriliği
  • Burun kemiğinin nefes almayı güçleştirmesi

 

Leave A Reply