Burun Estetiği Niçin Gerekir?

0

Burun Estetiği Niçin Gerekir?

Burun estetiği ameliyatı, burnun görüntüsünü iyileştirmek,  yüze uyumunu geliştirmek için yapılan bir işlemdir. Burnun şekli, büyüklüğü veya oranını değiştirmek için de yapılmaktadır. Burun estetiği 10 gün sonra gerçekleşecek bireylerin öncesinde kan sulandırıcı hapları kullanmaması, bazı tetkikleri yaptırması gereklidir. Operasyonla amaçlanan burnun işlevi korunurken, şekli ve boyutunu düzeltmek, birey için memnun edici bir hale taşımaktır. Ayrıca herhangi bir solunum probleminin düzeltilmesi gibi sebeple de bu ameliyat yapılabilmektedir.

Burun estetiği ameliyatı kişiye özgü, onun ihtiyaçlarına ve memnuniyetine uygun tasarlanır, eşsizdir.

Burun Estetiği İçin Uygun Koşullar

Kronik rahatsızlığı olmayan, 18 yaşını doldurmuş hastaya yapılması mümkündür. Operasyondan sonra güneşten uzak durulması gerekliliği, bandaj ve tampon kullanımı, sıcak havanın yaratacağı basıncın yan etkileri sebepli yaz ayları burun estetiği ameliyatı için uygun aylar değildir. Burun ameliyatları için ideal zamanlar  kış, bahar aylarıdır. . Ameliyatı geçirecek bireyler tedaviden önce sigara ve alkol tüketimini, yaraların iyileşmesi için ara vermeli, bırakmalıdır.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası İyileşme dönemi 

Burun ameliyatı sonrası iyileşme süreci aşamalıdır. Burun estetiği 10 gün sonra bireyin ameliyat sonrası şişlikleri, morlukları, ağrıları büyük oranda geride bıraktığı bir süreçtir.

Ameliyat sonunda, iyileşirken burnun yeni şeklinin kalıcılığını sağlamak için burnun dışına alçı veya atel uygulanabilmektedir. 7. günde alçı veya ısıyla şekil verilen atel çıkarılır. Gerekli olduğu takdirde silikon tampon burun içine yerleştirilir ve sonra çıkarılır. Burun üzerinde dikiş varsa, 5 veya 7 gün sonra alınır.

Hastanın 1 ya da 2 hafta istirahati gerekli olabilir. Operasyon sonrası 7 gün içinde kişi normal hayatına dönebilir. Bu sürede oluşacak ağrılar ağrı kesici haplarla giderilebilecektir. Burun estetiği 10 gün sonra düzenli yapılan buz kompresi ve kremler sayesinde rahatlatacak seviyeye gelmeye başlar. Ameliyattan 2 hafta ile 6 ay sonra, bireyin aynaya bakarak küçük masajlar yapması önerilir.

1 ay boyunca yoğun ve yorucu hareket ve etkinliklerden uzak durulmalıdır. Yalnızca burun değil, bütün olarak yüzün ameliyat sonrası özenli korunmalıdır. Bazı hafif bölgesel şişlikler birkaç ay devam edebilir, sonucun tam olarak memnun edici olması bir yıl sürebilir.

 

Leave A Reply