Burun Estetiği Öncesi Doktor Seçiminin Önemi

0

Her ameliyatta olduğu gibi burun estetiğinde doktor seçimi büyük önem taşır. Hatta burun, yüzümüzün tam ortasında, herkesçe görülebilen bir organ olma özelliği taşıdığından estetik cerrahı doğru seçmek daha da önemlidir. Unutulmamalıdır ki yapılan doğru bir seçim hem psikolojik olarak kişiyi rahatlatır hem de ameliyat öncesi veya sonrasında oluşabilecek riskleri azaltır.

Burun estetiği ameliyatına karar veren kişi çok dikkatli bir arayışa girmelidir. Bu operasyon standart olan operasyonlardan farklı olarak görsellik de içerdiğinden işini iyi yapan doktorlar araştırılmalıdır. İşin fiyat kısmı kıstasların başında gelmemelidir. Ayrıca diğer ameliyatlardan farklı olarak burun ameliyatı, doktor ve hasta arasında çok iyi bir diyalog gerektiren bir süreçtir. Hasta ve doktor ameliyat öncesi ve sonrasında iletişim halinde olmalıdır. Bu iletişimin sağlamlığı hastayı psikolojik açıdan olumlu yönde etkileyip rahatlamasını sağlar.

Doğru doktoru bulma yollarından biri de kişinin çevresinden geçer. Daha önce ameliyat olmuş insanlarla görüşmek, onların tavsiyelerini almak asla kötü bir seçenek değildir. Hem birey böylelikle doktorun yapmış olduğu bir burnu canlı olarak inceleme şansı elde eder. Eğer başka branşlardan olsa da doktor veya hastane çalışan gibi tanıdıklar varsa onlardan da yardım alınabilir. Bu tip kişiler hastane ortamına yakın oldukları için hangi doktorun nasıl sonuca ulaştığını daha iyi bilirler. Ancak tavsiye veren kişinin bilgili olması konusunda dikkat edilmelidir. Kulaktan dolma haberlere de itibar edilmemelidir.

Unutulmaması gereken bir diğer husus da yazılı ve görsel basının abartılarıdır. Bir doktorun ünlü olması onu işinin en iyisi yapmaz.  Kişi için en iyi doktor en iyi anlaşabildiği doktordur. Bu ameliyat her insanda farklı olduğu için çok önemlidir. Birey her türlü sıkıntısını rahatça anlatabileceği doktoru seçmelidir. Bunun için de farklı doktorlarla görüşmek önemlidir. Ameliyat kolay bir süreç olmadığından tek bir doktora bağlı kalınmayıp seçenekler değerlendirilmelidir.

Günümüzde teknoloji çağında yaşadığımızdan doğru doktoru bulmanın bir diğer yolu da internettir. Video paylaşım sitelerinde bu tip ameliyatlar geçiren insanların süreci nasıl anlattığı izlenebilir ve elde edilen sonuca göre karar verilebilir.

 

Leave A Reply