Burun Estetiği Sonrası Burunda Kanama Olur mu?

0

Burun estetiği ameliyatları insanların gözlerini genellikle korkutmaktadır. Ameliyat hakkın da fazla bilgi sahibi olmayan hastalar bu korkuyu yaşamaktadırlar. Çünkü estetik ameliyat sonrası bazı sonuçları da beraberinde getirir. Bunlar gözaltı morlukları, yüzde meydana gelen ödemler vs. Olarak karşımıza çıkmaktadır. Ameliyat sonrası bazı durumlarda burunda kanama meydana gelmektedir. Bu kanamalar hastaları belirli oranda korkutur ve endişeye düşürür.

Burun ameliyatı sonrasında burunda hafif bir şekilde kanamalar görülebilir. Ancak bu kanamalar asla tıbbi bir müdahale gerektirmez. Çünkü ilk gün karşımıza çıkan bir durumdur ve kısa sürede kendiliğinden durmaktadır. Dolayısıyla kanama hastaları korkutmamalı ve paniğe yol açmamalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kanama olduğun da peçeteyle silerken buruna zarar vermememiz gerekmektedir. İlk olarak burun içine yumuşak bir cisim seçmeliyiz. Tülbent vb. tavsiye edilir. Ucunu sivrileştirerek burun içine yavaşça yaklaştırıp burun içini hassasiyetle hafif titreşimle temizlemeliyiz. Ancak herhangi bir olası durum da kanamanın durmadığı noktalarda doktora başvurmak gerekir ve önlem alınması tavsiye edilir.

Bunun dışında burun estetik ameliyatların da aşırı kanamaya da hastayı rahatsız edecek sorunlar meydana gelmemektedir. Hastanın kendini çok iyi muhafaza etmesi ve burnuna darbe almaması gerekir. Eğer hasta burnuna darbe alırsa burunda ağrı ve kanama meydana gelebilir. Bu nedenle hasta burnunu dikkatli silmeli, darbeden uzak durmalı, burun içi spreyini günlük öğünleriyle birlikte kullanmalıdır.

 

Leave A Reply