Burun Estetiği Sonrası Sigara Ve Alkol Kullanımı

0

Burun estetiği olmak isteyen herhangi bir hastanın genel sağlık durumunun da iyi olması gerekmektedir. Kan değerlerinden kalp sağlığına kadar birçok kontrollerinin araştırılması ve incelenmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra sigara içen bir bireyseniz sigara kullanımını bir süreliğine bırakmanız gerekmektedir. Çünkü estetik ameliyatlarda önemli nokta dikiş hattının düzenli bir şekilde iyileşmesidir. Sigara da bildiğimiz üzere dikiş üzerinde ki kanlanmayı ve doku oksijenlenmesinin bozar. İçerisinde yer alan binlerce toksit madde ile hücre rejenerasyonunu sekteye uğratır.

Sigara ve alkol kullanımı hakkında az çok insanların genel bir bilgisi ya da tecrübeleri vardır. Çünkü gelişen teknoloji ile bilgilendirme ve reklamlar her yerde göz önünde durmaktadır. Bilinçli bir toplum yapısına sahip olabilmek için bu uygulamalara dikkat etmek gerekmektedir. Sigaranın sağlık açısından vücutta yaptığı değişiklikleri göz önüne alacak olursak sigara kanda ki akışı yavaşlatan bir etkiye sahiptir. Çünkü sigarada bulunan nikotin bunu tetiklemektedir.

Yara iyileşmesi için gerekli olan en önemli şey o bölgede yer alan kan dolaşımının çok iyi olması ve kanlanması ayriyeten o bölgeye oksijenin gitmesi önemli bir husustur. Sigara ameliyat bölgesinde ki kan akımının azaltır. Kanın o bölgeye oksijen taşıma kapasitesini engeller. Sizin içmenizin yanı sıra sigara içilen ortama bile girmemeniz gerekmektedir. Alkol ise vücutta su tutulmasına ciltte ise kuruluğa yol açar. Ve ameliyat bölgesinde ki çözülmeyi geciktirir.

Leave A Reply