Burun Estetiği Tavsiyeleri

0

Burun Estetiği Tavsiyeleri

Burun estetiği ameliyat süreci oldukça meşakkatli bir süreçtir. Öncelikle ameliyat düşüncesi ile birlikte doktor araştırmaları başlar. Günlerce internetten araştırmalar yapılır, Forum sitelerinden daha önce ameliyat olmuş kişilerden burun estetiği tavsiyeleri alınır. Burun estetiği olurken her şeyden önce sağlığınızı ön plana almanız gerekmektedir. Burun şekil bozukluklarını düzeltmek adına yapılan ameliyatlara rinoplasi adı verilmektedir. Rinoplasi işlemlerinde hastanın nefes almasını engelleyen kemik ve kıkırdak eğrilikleri varsa onlarda düzeltilerek hastanın hem sağlığına kavuşması hem de daha iyi bir görünüme kavuşması sağlanır. Rinoplasti ameliyatlarında burun deliklerini açığa çıkaran kalkık ve oyuk burunlar yerine artık yüzün profil yapısına uygun ve doğal görünümlü ameliyat olduğu belli olmayan burun estetikleri tercih edilmektedir.

Burun Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiklerinin temel amacı sağlıklı bir şekilde kişinin kendini mutlu hissedeceği bir yüz yapısına sahip olmak istemesidir. Bu nedenle burun estetiği olmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. İşte size vereceğimiz burun estetiği tavsiyeleri;

  • Burun estetiğinde kesinlikle doktorunuzun tavsiyelerini dinleyin. Uzmanın bakış açısı kesinlikle daha mantıklıdır.
  • Çevrenizdeki ya da görsel medyadaki estetik modasına uymayın. Unutmayın ki sağlığınız her şeyin üzerindedir.
  • Kalkık ve sivri burunlar yüz şeklinize uymayarak sizi olduğunuzdan farklı gösterebilir.
  • Estetik ameliyat sonrası beklentinizi çok yüksek tutmayın. Ameliyat sonrası yine kendiniz olacaksınız. Başka birine dönüşmeyeceksiniz.
  • Doktor seçiminizde çok dikkatli olmalısınız. Unutmayın ameliyatın geri dönüşü olmayabilir.
  • Doktor seçerken doktorun ünlü olmasına değil hastaları tarafından ne kadar tavsiye gördüğüne yaptığı bilimsel çalışmalara bakın.
  • Doktorunuza beklentileriniz konusunda net ve açık olun. Mümkünse doktorunuzdan sizin için 3 boyutlu burun tasarlamasını isteyin.
  • Burun estetik ameliyatınızda fiyat yerine iyi doktor araştırması yapmalısınız.

Cerrahi Olmayan Burun Estetiği Tavsiyeleri

Son zamanlarda burun estetiği tavsiyeleri arasında ameliyatsız olarak yapılan burun estetikleri oldukça rağbet görmektedir. Botoks ve dolgu gibi teknikler ile sadece 20 dakika civarı süren ve burundaki kemer ya da burun ucunu şekillendirebilen işlemler yapılmaktadır. Ameliyattan korkan ya da narkoz almak istemeyen hatta ameliyat sonrası iyileşme sürecini yaşamak istemeyenler için tercih edilen bir tekniktir.

 

Leave A Reply