Burun Estetiği Yaptırma Nedenleri

0

Burun deyince aklımıza pek çok burun yapısı gelmektedir. Kemerli burun yapısı, ince burun yapısı, ucu aşağı eğik burun yapısı, kalın kemikli burun yapısı diye birçok burun çeşidinden bahsedebiliriz. Bunlar arasın da kişilerin rahatsız oldukları herhangi bir problemde hastaneye başvurup iyi bir hekim ile anlaşmaları gerekmektedir. Ancak Burun Estetiği Yaptırmayı isteyenler her bakımdan kendini hazır hissetmelidir.

Burada sadece görsel açıdan değil sağlık açısından da hastaların ameliyat olduklarını görmekteyiz. Örneğin nefes alma problemi olan hastalar daha iyi nefes alabilmek ve geceleri rahat uyuyabilmek için ameliyat masasına yatmaktadırlar. Ancak burun yüzümüzün tam ortasın da bulunduğundan şekil bozukluğunun giderilmesi için sık başvurulan bir ameliyat türüdür. Önce ki yıllar da burun ameliyatı ve estetik ayrı ayrı zamanlar da gerçekleştiriliyordu. Ancak günümüzde burun estetiği ve burun içerisinde yer alan sorunlar aynı anda tek bir ameliyat ile giderilmeye çalışılıyor.

Burun ameliyatı olan hastalar belirli bir süre sonra tekrar estetik operasyon geçirebilirler. Çünkü burun ameliyatın da hastanın istediği sonucu görememesi ya da herhangi bir sağlık probleminin oluşması sonucunda ikinci bir ameliyat gerçekleşebilir. Gelişen dünya teknolojisi ve iletişim araçlarında ki hız sayesinde insanlar sosyal medyada mikro ünlü olmayı başarabilirler. Bununla birlikte sosyal medyada daha güzel görünüp dikkat çekmek isteyen bazı kişiler ameliyat masasına yatıp burun estetiğine başvurular.

 

 

 

Leave A Reply