Burun Estetiğin de Dikkat Edilmesi Gerekenler

0

Her ameliyatta olduğu gibi burun estetiği ameliyatların dada dikkat edilmesi gereken bir takım noktaların olduğunu söylemek mümkündür. Burun estetiği ameliyatların da ilk önce yapılması gereken nokta burunun dikkatle korunmasıdır. Çünkü burun ameliyatı sonrası ilk birinci ayda burun yapısı yavaş yavaş oturmaya ve şeklini belli etmeye başladığı dönemdir. Bundan dolayı ilk ay burun yapısına darbe almamaya ve onu korumaya dikkat edilmesi önemli bir husustur.

Burun estetiği sonrasın da gece yatarken çift yastık kullanılması tavsiye edilir. Çünkü çift yastıkta yatarken baş kısım yukarı doğru bakar. Ve böylece ödem oluşma riskini azaltır. Düzenli beslenmek ve düzenli uyumakta ödem oluşma riskini azaltan bir diğer etkendir. Kuvvet ve hareket gerektiren aktivitelerden de uzak durulması gerekmektedir. İlk dört ve altı hafta boyunca gözlük kullanılmaması gerekir. Burun kemiğinin hassasiyeti dolayısıyla buruna temastan uzak durulmalıdır. Futbol, basketbol, voleybol gibi spor aktivitelerinden uzak durmak gerekmektedir.

Buruna gelebilecek herhangi bir top darbesi ile burun da hasar oluşabilir. Burun ameliyatı sonrasın da belirli bir süre güneş ışınlarından burnumuzu korumamız gerekmektedir. Çünkü buruna gelen güneş ışınları burun çevresinde belirli lekelere ve kalıcı izlere neden olabilmektedir. Burun ameliyatı sonrasın da deniz, havuz gibi aktivitelerden belirli bir süre uzak durmalısınız. Bunu nedeni burunda meydana gelebilecek şekil bozukluğu, bir diğer neden ise burunda oluşabilecek iltihaplanmadır.

Leave A Reply