Burun Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

0

Günümüzde belki de en fazla yapılan estetik operasyonların başında burun estetiği gelmektedir. Diğer estetik operasyonlar daha çok kadınlara yönelik olurken burun estetiği kadın erkek herkesin yaptığı bir durumdur. Bu bazen görüntü amaçlı olabildiği gibi bazen de rahatsızlık durumunda mecbura kalma durumundan dolayı da olabilir. Burun, insanın yüz şeklini değiştiren bir organ olduğu için operasyon sonrasında memnun kalmak ve kendini iyi hissetmek çok önemli bir durumdur. Bunun için de öncesinde iyi bir araştırma yapılmalı ve alanında uzman, daha önceki çalışmalarında başarılı olmuş bir doktora gidilmelidir. Burun, yüzün tam ortasında bulunduğu için yüz yapısını oldukça etkileyen bir organ olduğundan dolayı başarılı bir operasyon kendinize olan güveninizin artmasını da sağlayacaktır. Bu nedenle burun estetiği için bilinmesi gerekenleri başında 18 yaşını doldurmuş ve yüz yapısının artık oluşmuş olması gerekir.

Uzman Doktor Bulmaya Özen Gösterin

Bu operasyon için kesinlikle uzman bir doktor ile görüşmelisiniz. Burun ameliyatı açık bir şekilde olduğu gibi kapalı bir şekilde de olabilir. Ameliyat sonrasında yüzde ve gözlerde şişlikler morluklar olacaktır. Ve bu son derece doğaldır. Yaklaşık bir hafta içerisinde tüm bu şişlikler geçecektir. Ameliyat sonrasında size uygulanan tamponlar çıkartılana kadar ağzınızdan nefes almaya dikkat etmelisiniz. Ağzınızda oluşacak kuruluklara karşı bolca su tüketmeye çalışın. Dudaklarınız da bu esnada kuruyacaktır nemlendiricilerden destek alın. Uyurken ya da dinleneceğiniz zaman başınızı yüksekte tutmaya özen gösterin. Dişlerinizi çok yumuşak bir fırça ile fırçalayabilirsiniz.

Ameliyat Sonrasında Dikkatli Olun

Burun ameliyatı olmadan önce bilinmesi gereken önemli özelliklerden birisi de bu ameliyatın yaz aylarında yapılmamasına dikkat edilmesidir. Çünkü güneş ışınları ameliyatlı bölgenize zarar verip kanamalara sebep olabilir. Bu nedenle burun ameliyatı için en iyi mevsimin bahar ya da kış olduğunu söylemek isteriz. Çok mecbura kaldığınız ve yaz ayında yaptırdığınız zaman da güneşe çıkmamaya kesinlikle özen göstermeniz gerektiğini tavsiye ediyoruz. Ameliyatlı iken hapşırmak zorunda kalırsanız ağzınız açık şekilde yapmalısınız. Ameliyat sonrasında birkaç ay burnunuza darbe almamaya kesinlikle dikkat etmelisiniz. Çünkü buradaki dokunun yerine oturması birkaç ay sürebilir bu nedenle dikkatli olmanız gerektiğini sizlere söylemek istiyoruz.

Leave A Reply