Burun Estetiğinde Görülmemiş Fırsatlar Sizi Bekliyor

0

Günümüzde estetik yaptırmak artık normal bir tedavi gibi görülmekte ve ister kadın ister erkek olsun birçok kişi tarafından da yapılmaktadır. Estetik operasyonları yaptırmak ve aklınızda hiçbir soru işareti kalsın istemiyorsanız öncelikle alanında uzman bir doktor araştırması yapmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu gibi operasyonlardan sonra ne yazık ki doktor mağduru olan kişilerin de olduğunu biliyoruz. Bu nedenle araştırmanızı doğru yapmalı iyi bir doktor ve iyi bir hastane seçimi yapmalısınız. Burun ameliyatı ülkemizde en fazla yapılan ve tercih edilen estetik operasyondur. Birçok kişi burnundan memnun değildir. Ve kısa sürede tamamlanan operasyon ile sonuca ulaşmak artık oldukça kolaydır. Fakat burada hastaların da üzerine düşen bazı sorumluluklar bulunmaktadır.

Ameliyata Kendinizi Hazırlayın

Öncelikle ameliyat öncesi ve sonrası oluşacak psikoloji için kendilerini önceden hazırlamaları gerekir. Çünkü ameliyat sonrasında yüzünüzde şişme morluk gibi durumlar oluşacak ve bu duruma kendinizi alıştırmalısınız. Bunun geçici olacağını bilmeli ve mümkünse ameliyattan sonra birkaç gün aynaya bakmamanızı tavsiye ediyoruz. Burun ameliyatlarının yapılması için doğru mevsimi seçmek de çok önemli bir durumdur. Burun ameliyatı için yaz mevsiminin uygun olmadığı ancak çok mecbur kalındığı zamanlarda güneşe çıkmamak şartı ile yapıldığı doktorlar tarafından da söylenen bir durumdur. Burun ameliyatı için bahar ve kış ayları çok daha uygun olmaktadır. Nedeni ise güneş ışınları kanamaya sebep olabilir ve iyileşme sürecinizi uzatabilir. Bu nedenle bu aylarda ameliyat olmaktan kaçınmanız daha hızlı bir şekilde iyileşmenizi sağlayacaktır.

Doktorunuzun Tavsiyelerini Dinleyin

Burun ameliyatlarında sizin istediğiniz burun yapısının size uygun olup olmadığı da önemli bir durumdur. Bunu, doktorunuz ile birlikte karar vererek yapmalısınız. Çünkü doktorunuz size nasıl bir burun yapısının uygun olacağını çok daha iyi bilerek sizi yönlendirecektir. Siz de bu tavsiyelere uyduğunuz sürece çok daha estetik bir buruna sahip olacaksınız. Burun ameliyatlarında istediğiniz sonucu aldığınızı görmeniz yaklaşık bir aylık bir süreç gerektirir. Çünkü ilk etapta burun şiş olacak zamanla inecek ve kendi halini alacak. Ameliyatınızın başarılı olup olmadığı da doğal bir görünüme sahip olup olmadığınızdan anlaşılacaktır. Yapay bir görünüm başarısız bir ameliyat demek olacaktır.

Leave A Reply