Burun Estetiğinde Rinopilasti Nedir

0

Burun estetiği ameliyatı mutlaka uzman kontrolünden geçilen bir muayene sonucu karar verilen bir estetik cerrahi operasyondur. Burun estetiğinde rinopilasti için hangi yaşlarda olunması gerektiği mutlaka önemlidir. Burun gelişiminin tamamlanması ergenliğin bitmesi ile yani 18 yaş civarı tamamlanmaktadır. Aslında 18 yaş sınırı bir çok operasyon için gerekli olduğu gibi burun estetiği içinde alt sınırdır.

Burun için nefes alırken bir tıkanıklık söz konusu ise burun ameliyatı sağlık açısından kaçınılmaz ise yaş sınırı daha alt yaşlara çekilebilmektedir. Rinoplasti kişilerin burunlarında estetik açıdan rahatsızlık veren ya da sağlık açısından rahatsızlık veren şekil bozukluğunu estetik olarak düzeltmek için yapılan cerrahi işlemlerdir.

Burun Estetiğinde Rinopilasti Nedir

Rinopilasti Ameliyatı Başarıları

 Burun estetiği operasyonu kişinin burun mukozasını kemikten ayırarak kıkırdak ve kemik üzerinde yapılan şekil verme işlemidir. Ameliyat sırasında yapılması gereken tüm kesiler kişinin burun deliğinden girilerek yapılmaktadır. Burun estetiğinde rinopilasti ameliyatında kişilerde herhangi bir operasyon izi kalmaz.

Rinopilasti  ameliyatının başarılı olması kişilerde var olan bireysel farklılıklara bağlıdır. Burun üzerine alınmış eski yıllarda yaşanmış bir kaza ya da travma olmuşsa bu durum doku iyileşmesi açısından olumsuzluklar yaratabilmektedir. Kişilerin cilt ve deri özellikleri yara iyileşmesi için vücutlarının gösterdiği tepki ve kıkırdak yapıları iyileşme sürecinde farklılık yaratmaktadır.

Burun estetiği operasyonu kişilerin uyanma süreci hesaba katılarak en fazla 2 saat sürebilmektedir. Ancak herhangi beklenmedik bir durum söz konusu olduğunda bu sürede mutlaka değişiklik gösterecektir.

Rinopilasti Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Operasyon sonrası oluşan morluklar ve şişlikler belli bir süre hastaya eşlik etmektedir. Özellikle burun estetiğinde rinopilasti operasyon sonrası bir kaç gün yoğun olan morluk ve şişlik için bölgesel buz uygulamakta fayda vardır.

Burun Estetiğinde Rinopilasti Nedir

  • Operasyon sonrası gözlerde şişlik hastanın uzun süre bilgisayar ekranına bakmasını engelleyebilir. Ve uzun süre kitap okumasını engelleyebilir. Ancak bu şişlikler 2 ay içerisinde gerileyerek tamamen kaybolacaktır.
  • Yapılan operasyon sonucunda burun için tam istenilen estetik şekle gelmesi 6 ay gibi bir süreyi bulacaktır. Bunun için hastaların sabırlı olması gerekmekte ve kendilerini uzman kişilere bırakmaları gerekmektedir.

 

 

Leave A Reply