Burun Estetiğinde Süreç Nasıl İşlemektedir

0

Günümüzde en fazla yapılan estetik operasyon burun estetiğidir. Çünkü burun estetiği yaptıran kişiler sadece kadınlar değil aynı zamanda erkekler de bu estetik operasyon ile birlikte kendilerini çok daha iyi hissetmektedirler. Bu ameliyata karar vermeden önce öncesi ve sonrasındaki süreç hakkında bilgi sahibi olmanız çok önemli bir durumdur. Çünkü operasyon sonrasında yüzünüzde ameliyattan kaynaklı olarak şişlikler ve morluklar olma olasılığı yüksektir. Böyle bir durumda bu durumun normal olduğunu bilmeli ve buna göre hareket etmelisiniz. Burun estetiği olan kişiler aynı günde ya da bir sonraki günde hastaneden çıkabilirler. Ameliyat sonrasında yüzünüze yaklaşık 4 saat kadar soğuk su maskesi uygulamanız gerekir. Bu, yüzünüzdeki morlukların ve şişliklerin çok daha az olmasını sağlayacaktır. Yaklaşık bir hafta yatmanız gerekecektir. Bu zaman içinde iki yastık ile yatmanız, başınızın yüksek olması çok önemlidir. Buna dikkat etmelisiniz.

Ameliyat Sürecinde Bilmeniz Gerekenler

Ameliyattan sonra oluşan şişlik ve morluklar ikinci gün en yoğun zamandadır. Ameliyatınızdan 5 gün kadar sonra burnunuza takılan aparat alınız ve normal bir bant takılır. Bu sayede kendinizi daha rahatlamış hissedersiniz. Burnunuzun ucunda hissizlik durumu yaşayabilirsiniz. Bu da son derece normaldir ve bir iki ay içinde bu da geçecektir. Burun ameliyatlarında istenilen sonucu görmek için en az 6 ay beklenmesi gerekir. Çünkü burun asıl şeklini ancak o zaman alacaktır. Eğer doktor seçimini doğru yaptıysanız ameliyatınız iyi geçtiyse bu süreç sonrasında çok iyi bir sonucun ortaya çıktığına şahit olacaksınız. Eğer iyi bir ameliyat geçirdiyseniz bundan sonraki insan ilişkilerinizde sosyal hayatınızda ya da aynaya baktığınızda kendinizi çok daha iyi hissedecek ve mutlu olacaksınız.

Estetik Burun İçin Yapılacaklar

Ameliyat sürecinde yaşanabilecek olayları sizinle paylaştık. Artık bundan sonra neler karşınıza çıkacağı bilinmektedir. Burun estetiği kadın erkek herkesin tercihi olmaktadır. İstediğiniz zaman bu rahatsızlığınızdan kurtulabilirsiniz. Bu estetik için on sekiz yaşını geçmiş olmanız gerekmektedir. Estetik bir buruna sahip olmak eminiz ki size de özgüven getirecektir. Estetik olmak istiyorsanız bunun süreçlerini de iyi bilmeli ve karşılaşacağınız durumlara karşı hazırlıklı olmalısınız. Estetik bir burun için doğru doktor seçiminin de çok önemli olduğunu bilmelisiniz.

Leave A Reply