İdeal Burun İçin Estetik Size Yardımcı Olacak

0

Burun, yüzün tam ortasında bulunduğu için belki de insanların yüzüne baktığınızda en fazla dikkat çeken yer olarak söylenebilir. Ve burunda ciddi bir şekil bozukluğu varsa bu durum kişilerin psikolojisi üzerinde de olumsuz bir etki yapmaktadır. Dünyada en sık yapılan estetik ameliyat burun estetiğidir. Çünkü görüntü bozukluğu nedeniyle ya da bazı rahatsızlıkların tedavi edilmesi amacıyla burundan şikayetçi olan çok fazla kişi vardır. Ayrıca en fazla estetik istenilen bölge olmasının bir sebebi de kadın erkek herkesin burun estetiği için ameliyat olmak istemesidir. Diğer estetik operasyonlar genellikle kadınlara yönelik olduğu için oran olarak daha az olmaktadır. Fakat burun estetiği kadın erkek herkes tarafından tercih edilen bir operasyondur.

Doğal Görünümlü Burun Estetiği İçin Gerekenler

Aynaya baktığınızda burnunuzda istemediğiniz bir görüntü varsa siz de estetik olma zamanı gelen kişilerden biri olabilirsiniz. Psikolojinin de önemli olduğu burun için ameliyat yaptırmak istiyorsanız kesinlikle doğru bir doktor seçimi yapmalısınız. Çünkü burun estetiği sonucunda olumsuz sonuç alan kişiler de çok fazla olduğu için seçmiş olduğunuz doktor son derece önemlidir. Burun estetiğinde başarılı olup olmadığını anlamanızın en doğru yolu doğal görünüyor olmasıdır. Ameliyat sonrasında burunda ciddi bir yapaylık varsa bu, ameliyatın olumsuz geçtiği anlamını taşımaktadır. Burun estetiğinde öncesinde yüzünüze nasıl bir burnun uygun olduğuna bakılmakta ve gerekli işlemler yapılmaktadır. Çünkü her burun tipi herkese uymamaktadır. Gitmiş olduğunuz doktorun buna dikkat etmesi çok önemlidir.

Burun Estetiğinin Aşamaları

Burun estetiği yapılırken öncesinde fotoğraf çekilir ve fotoşop programı ile nasıl bir burunun yüze uygun olacağına bakılarak sonrasında buna uygun şekilde hareket edilir. Her hastanın istemiş olduğu burun şekli farklıdır. Fakat istedikleri şeklin yüzüne gidip gitmeyeceğini doktor ile görüşerek ortak bir karar vermeleri çok daha doğru olacaktır. Hastaların isteklerini göz ardı eden doktorların yapmış oldukları ameliyatlar genellikle başarısız olmaktadır. Bu nedenle ortak bir noktada buluşulması çok önemli bir özelliktir. Her burun kişiye özel bir şekilde tasarlanıp uygulanmalıdır. Yüzün ortasında bulunan ve en fazla dikkat çeken bu organın doğal ve hoş bir şekilde yapılması için seçmiş olduğunuz doktoru iyi tespit etmelisiniz.

Leave A Reply