Kapalı rinoplasti nedir?

0

Kapalı rinoplasti nedir?

Kapalı olarak yapılan burun ameliyatı; kapalı rinoplati nedir? Sorusunun yanıtı nitelindedir. Temelde 2 farklı yöntem kapalı burun estetiğinde aklılarla gelmektedir. Bunlardan birinci tip kapalı burun ameliyatı; temelde kanatlarda yer alan kıkırdağın üst bölümüne uygulanan operasyonu içerisine almaktadır. Bu tip operasyonlarda; burun ucu bölgesi görülmemektedir. Bunun yerine burun kanatlarından 3 ya da 5 mm civarında bir kitle çıkartılmaktadır. Böylece burun kemerinin alınması ve kemiklerin daralması hedeflenmektedir. Bu operasyonun birkaç saat içerisinde tamamlanması, önemli bir avantajı olarak karşımıza çıkmaktadır.

kapalı rinoplati nedir

Kapalı rinoplasti operasyonlarında ikinci tip operasyonlarda; ameliyat doğrudan burun ucunda yer alan kıkırdak bölgeler hedeflenmektedir. Bu bölgede yer alan kıkırdaklar, delikler içerisinde doğrultulmaktadır. Böylece çok daha dikleştirilmiş bir görüntü elde edilmektedir. Bu yöntemde gelen olarak açık tekniklerin de uygulandığı bilinmektedir.

Kapalı rinoplasti nasıl avantajlar sunar?

Günümüzde kapalı rinoplasti nedir? Sorusu kapsamında verilecek yanıtlar düşünüldüğünde kapalı rinoplastinin ne kadar avantajlı olduğu sorusu da akıllara gelmektedir. İşte kapalı rinoplasti operasyonunun başlıca avantajları:

  • Doğal bir burun görünümün oluşmasını mümkün kılar
  • Gölgeleri bulunan, estetik bir burun oluşumunu sağlamaktadır
  • Yumuşak dokulu burun yapısının oluşmasını mümkün kılar
  • Operasyon sonrasında rahatlıkla sıkılabilmesini sağlar
  • Estetik operasyonunun izlerinin görünmemesini sağlar

Sıralanan bu kazanımlar günümüz itibariyle kapalı rinoplastinin sık bir şekilde tercih ediliyor olmasının temel nedenleri arasında yer almaktadır. Ayrıca söz konusu yöntemlere dair teknolojik yeniliklerinde son derece elverişli bir şekilde kullanılabiliyor olması sayesinde kapalı rinoplasti operasyonlarının çok daha başarılı oldukları bilinmektedir.

kapalı rinoplati nedir

Kapalı rinoplasti operasyonları ne kadar maliyetlidir?

Kapalı rinoplasti nedir? Sorusu kapsamında bu yöntemin maliyetinin ne kadar olduğu sorusu da akıllara gelmektedir. Kapalı rinoplasti operasyonlarını yapan klinik sayısı arttıkça bu operasyonların maliyetlerinde de değişik seçenekler karşımıza çıkmaktadır. Ancak burada dikkat edilecek en temel husus, bu operasyonunun sorunsuz bir şekilde ve kaliteli bir şekilde yapılıyor olmasıdır. Bu noktada kapalı rinoplasti operasyonu olmadan önce mutlaka ayrıntılı bir fiyat araştırmasının yapılması şart olmaktadır. Ancak bu sayede söz konusu operasyonun uygun fiyatlı bir şekilde yapılması mümkün olacaktır.

 

 

Leave A Reply