Kırmadan Burun Estetiği

0

Burun estetiği günümüzde insanların artık olmazsa olmazı haline gelmiş durumdadır. Özellikle Türkiye de burun estetiği dünya sıralamasında üst sırada yer almaktadır. Gelişen dünya teknolojileri ve sağlık alanında yaşanılan gelişme ve ilerleme ile insanlar artık daha kolay ameliyat olabilmekte ve daha ağrısız operasyon geçirebilmektedir. Bunun yanı sıra burun estetiği denildiği zaman insanların aklına gelen bir diğer nokta ise burun estetiği sırasında meydana gelen burun kemiğinin kırılmak zorunda olmasıdır. İnsanlarda bu soru endişe yaratmaktadır.

Burun estetikleri genellikle burun kemiği üzerinde yapılan ameliyatlardır. Diğer müdahaleler ise kıkırdak ve yumuşak doku üzerinde gerçekleşmektedir. Burada üzerinde durmamız gereken nokta ise burun kemiği üzerinde yapılan operasyonlardır. Kemik üzerinde yapılan düzeltmeler genellikle ameliyatın en zor kısmıdır ve aslında burun kırılmaz. Burun ameliyatında kemik kesilir ve yeniden konumlandırılır. Burun kemikleri çok ince bir yapıya sahiptir. Burun köprüsü üzerinde ki kemer ya da kambur törpüleme tekniği ile kırmadan törpülenebilir. Burun estetiği denildiğinde sadece akla burun kemeri törpüleme gelmemelidir.

Bazı kemik yapısı kalınlığı nedeni ile burun ucu sarkma meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda ise kemiği kırmadan estetik müdahale gerçekleştirilebilir. Ve tıpta buna burun ucu rinoplastisi de denir. Kırmadan burun estetiği iki şekilde yapılmaktadır. Birincisi açık tekniktir. İkincisi ise kapalı tekniktir. Burunda ki kemik yapısında ki bozukluklar kalemi anımsatan özel aletler ile nazikçe törpülenerek yapılmaktadır. Kırmadan yapılan burun estetikleri genellikle diğer operasyonlara göre daha ağrısızdır ve daha kısa zamanda iyileşme gösterir.

 

 

Leave A Reply