Piezorinoplasti nedir?

0

Piezorinoplasti nedir?

Piezorinoplasti 1980 yılında İtalyanlar tarafından geliştirilmiş bir yöntem olarak bilinmektedir. Bu yöntem kemik kesme ve şekillendirme konusunda devrim niteliği taşımaktadır. Piezorinoplasti nedir? kemiklerin 3 boyutlu ses titreşimleriyle kesilmesi ya da şekillendirilmesi anlamına gelir.

Genel olarak el cerrahisi, beyin cerrahisi, çene cerrahisi, ortopedi ve diş hekimleri tarafından kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile artık burun estetiğinde de kullanılabilir bir yöntem haline gelmiştir.Burun estetik ameliyatlarında burun kemiklerinin kesilmesi, en sık yapılan işlemlerden biridir. Bu işlem osteotom adı verilen aletler ile yapılmaktadır.

Osteotom ile yapılan kemik kesilmesi işleminden sonra, göz çevresinde morarmalar, şişlikler, ödem ve istenmeyen kırık hatlar oluşmaktadır.

Piezorinoplasti nedir?

Piezorinoplasti nedir?dediğimiz ise hastaların sürekli olarak şikayetçi olduğu morluk, şişkinlik ve ödemlerin oluşmaması anlamına gelmektedir. Sırf bu sebeplere bağlı olarak burun ameliyatı yaptırmak istemeyen hastalar için oldukça idealdir. Ayrıca Piezorinoplasti sayesinde, burun kemikleri kontrollü bir şekilde kesilebilir, istenmeyen kırık hatlar engellenebilir ve kemiklere istenen şekil verilebilir.

Morluk, Şişkinlik ya da Ödem Oluşmamasının Sebebi Nedir?

Bu işlemde morluk, şişkinlik ya da ödem oluşmamasının nedenini pek çok kişi merak etmektedir. Piezorinoplasti nedir? Kesme ve şekillendirme işlemi yalnızca kemik dokuda yapılır. Bu sebeple yumuşak doku ve damarlarda hasar meydana gelmez.

Bu durum kanamanın olabildiğince az olması anlamına gelir. Yumuşak dokular ve damarlarda herhangi bir hasar meydana gelmediğinden dolayı morluklar, şişkinlikler ve ödem yok denecek kadar azdır. Böylece burun ameliyatı olan hastalar en kısa zamanda günlük yaşamına geri dönebilirler.

Piezorinoplasti nedir?

Şayet ameliyat sonrasında bu tip durumlardan kaçındığınız için burun ameliyatınızı sürekli olarak erteliyorsanız. Uzun zamandır var olan fakat burun estetiğinde de artık kullanılabilen Piezorinoplasti yöntemi ile morluk, şişkinlik ya da ödem gibi problemlerle karşılaşmadan kolayca ameliyat olabilirsiniz.

Piezorinoplasti, operasyonlarının etkili bir şekilde yapılabilmesi ancak, gerekli donanımların bulunmasıyla mümkün olmaktadır. Bundan dolayı hangi klinikte böyle bir operasyonu yapacağınıza dair ayrıntılı bir araştırmanın yapılması şart olmaktadır. Ancak bu sayede sorunsuz bir şekilde Piezorinoplasti operasyonlarının yapılması mümkün olmaktadır.

Leave A Reply