Rinoplasti Nedir?

0

Rinoplasti Nedir?

Kapalı Rinoplasti son zamanlarda daha çok tercih edilen burun ameliyatı yöntemlerinden biridir. Kapalı Rinoplasti Nedir? sorusunun cevabını özetleyecek olursak, burun deliğinin iç kısmına atılacak küçük bir kesikle yapılıyor. Bu küçük kesik aslında burunun içini tamamen görülmesi konusunda cerraha yol gösteriyor; ancak çok hassas bir uygulama ve çok ince ayarlamalar yapmak gerekiyor.

İnsan hayatında aynaya baktığında mutsuzluk yaratan, değiştirmek istediği şeyler her zaman olabilir. Kadınlar makyajla bunları kamufle yöntemleri geliştirebiliyor. Yine de bazen makyaj da yetersiz kalıyor ve daha iyi hissettirebilecek alternatifler aranıyor. Belki de bu yüzden en çok estetik uygulaması yapılan bölgelerden biri de yüzümüz. Özellikle Türkiye’ de burun ameliyatı, Rinopilasti (Rhinoplasty-Latincesi) estetik ameliyatların başında birinci sırada yer alıyor.

Cerrah Tercihini Nasıl Yapmalıyım?

Her operasyon kendi içinde riskler içerir. Bu riskleri doğru anlamak ve değerlendirmek çok önemlidir.  Uygun ameliyat yönteminin seçilmesi, öncesinde ve sonrasında psikolojik olarak geçireceği süreçlerin kişiye doğru izah edilmesi faydalı olacaktır.

Kapalı Rinoplasti Nedir? sorusunun cevabını araştırıp öğrendikten sonra bu uygulama ilk tercihinizse, alanında tecrübesi olan farklı cerrahlarla görüşmek önceliğiniz olmalıdır. Bu görüşmeler sırasında size uygulanacak cerrahi işlemleri not alabilirsiniz. Vücudunuza yapılacak işlemleri doğru anlamak en doğal hakkınızdır.

Cerrahınızı seçerken mümkün oldukça çok operasyon tecrübesi olanı seçmenizde fayda vardır. Çok ince çalışmalar gerektiren bir operasyon olduğu için pratiği fazla olan cerrahlar özellikle bu yöntemde daha ön planda yer almaktadır. Şunu da belirtmekte fayda var ki; genelde Kapalı Rinoplasti’ de daha tecrübeli olan cerrahlar direkt bu yöntemi öneriyorlar. Aslında görüşmeye gittiğiniz cerrahın size önerdiği yöntem hangisiyse genelde o alanda daha tecrübelidir.

Rinoplasti Sonrası Dikkat Edilecekler

Kapalı Rinoplasti Nedir? sorusu kadar operasyon sonrasında en çok merak edilen sorulardan birkaçı acının şiddeti ve ne kadar süre sonra kişilerin sosyal hayatına döneceğidir.  Yöntemin tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri de insanlarda kaygı yaratan bu soruların cevaplarına oldukça olumlu yanıtlar veriliyor olmasıdır. Açık ve net söylenebilir ki diğer yöntemlere göre daha ağrısız ve rahattır. Ayrıca iyileşme süreci de daha kısadır.

  • 48 saat sonra morluklar azalmaya başlar,
  • Bandajlar bir hafta içinde çıkartılır,
  • 10 günden sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Leave A Reply